Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MMA02040E2771BB300
Numéro de pièce
MMA02040E2771BB300
Fabricant
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Catégorie :
Chip-Widerstände (Oberflächenmontage)
Emballage
MELF, 0204
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.MMA02040E2771BB300.pdf
Description
RES 2.77KOHM 0.1% 1/4W MELF 0204
Product details
1. How to order MMA02040E2771BB300 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the MMA02040E2771BB300 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMA02040E2771BB300?
Package/Case MELF, 0204 MELF, 0204 MELF, 0204 MELF, 0204 MELF, 0204
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series MMA - Precision MMA - Precision MMA - Precision MMA - Precision MMA - Precision
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 2.77 kOhms 2.77 kOhms 2.77 kOhms 2.77 kOhms 2.77 kOhms
Tolerance ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1%
Power(Watts) 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film
TemperatureCoefficient ±15ppm/°C ±15ppm/°C ±15ppm/°C ±15ppm/°C ±15ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
Size/Dimension 0.055 Dia x 0.142 L (1.40mm x 3.60mm) 0.055 Dia x 0.142 L (1.40mm x 3.60mm) 0.055 Dia x 0.142 L (1.40mm x 3.60mm) 0.055 Dia x 0.142 L (1.40mm x 3.60mm) 0.055 Dia x 0.142 L (1.40mm x 3.60mm)