Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) MP2K940L
Numéro de pièce
MP2K940L
Fabricant
Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
Catégorie :
Chip-Widerstände (Oberflächenmontage)
Emballage
1210 (3225 Metric), J-Lead
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.MP2K940L.pdf
Description
MP2K940L 0.05% REELED
Product details
1. How to order MP2K940L on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the MP2K940L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MP2K940L?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MP2K940L.
7.How to contact us to get technical supports, such as MP2K940L pin diagram, MP2K940L datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series MP MP MP MP MP
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 2.94 kOhms 2.94 kOhms 2.94 kOhms 2.94 kOhms 2.94 kOhms
Tolerance ±0.05% ±0.05% ±0.05% ±0.05% ±0.05%
Power(Watts) 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W
Composition Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil
Features - - - - -
TemperatureCoefficient ±5ppm/°C ±5ppm/°C ±5ppm/°C ±5ppm/°C ±5ppm/°C
OperatingTemperature -65°C ~ 175°C -65°C ~ 175°C -65°C ~ 175°C -65°C ~ 175°C -65°C ~ 175°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max) 0.087 (2.20mm) 0.087 (2.20mm) 0.087 (2.20mm) 0.087 (2.20mm) 0.087 (2.20mm)