Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MP61006-M42.
| Image |
| Packaging | Bag | Bag | Bag | Bag | Bag |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| DiodeType | PIN - Single | PIN - Single | PIN - Single | PIN - Single | PIN - Single |
| Voltage-PeakReverse(Max) | 100V | 100V | 100V | 100V | 100V |
| Current-Max | 50 mA | 50 mA | 50 mA | 50 mA | 50 mA |
| Capacitance@VrF | 0.08pF @ 10V, 1MHz | 0.08pF @ 10V, 1MHz | 0.08pF @ 10V, 1MHz | 0.08pF @ 10V, 1MHz | 0.08pF @ 10V, 1MHz |
| Resistance@IfF | 2Ohm @ 20mA, 1GHz | 2Ohm @ 20mA, 1GHz | 2Ohm @ 20mA, 1GHz | 2Ohm @ 20mA, 1GHz | 2Ohm @ 20mA, 1GHz |