Vishay Dale Thin Film MPMT1001FT1
Numéro de pièce
MPMT1001FT1
Fabricant
Vishay Dale Thin Film
Catégorie :
Widerstandsnetzwerke, Arrays
Emballage
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.MPMT1001FT1.pdf
Description
RES NTWRK 2 RES 500 OHM TO236-3
Product details
1. How to order MPMT1001FT1 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the MPMT1001FT1 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MPMT1001FT1?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MPMT1001FT1.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series MPM MPM MPM MPM MPM
ProductStatus Active Active Active Active Active
CircuitType Voltage Divider Voltage Divider Voltage Divider Voltage Divider Voltage Divider
Resistance(Ohms) 500 500 500 500 500
Tolerance ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
NumberofResistors 2 2 2 2 2
ResistorMatchingRatio ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5%
Resistor-Ratio-Drift ±2ppm/°C ±2ppm/°C ±2ppm/°C ±2ppm/°C ±2ppm/°C
NumberofPins 3 3 3 3 3
PowerPerElement 100mW 100mW 100mW 100mW 100mW
TemperatureCoefficient ±25ppm/°C ±25ppm/°C ±25ppm/°C ±25ppm/°C ±25ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.113 L x 0.051 W (2.86mm x 1.30mm) 0.113 L x 0.051 W (2.86mm x 1.30mm) 0.113 L x 0.051 W (2.86mm x 1.30mm) 0.113 L x 0.051 W (2.86mm x 1.30mm) 0.113 L x 0.051 W (2.86mm x 1.30mm)