P-DUKE Technology, Inc. MPP03-24D12WA
Numéro de pièce
MPP03-24D12WA
Fabricant
P-DUKE Technology, Inc.
Catégorie :
DC/DC-Wandler
Emballage
24-DIP Module, 6 Leads
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.MPP03-24D12WA.pdf
Description
DC DC CONVERTER +/-12V 3W
Product details
1. How to order MPP03-24D12WA on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the MPP03-24D12WA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MPP03-24D12WA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MPP03-24D12WA.
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series MPP03W (3W) MPP03W (3W) MPP03W (3W) MPP03W (3W) MPP03W (3W)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module
NumberofOutputs 2 2 2 2 2
Voltage-Input(Min) 9V 9V 9V 9V 9V
Voltage-Input(Max) 36V 36V 36V 36V 36V
Voltage-Output1 12V 12V 12V 12V 12V
Voltage-Output2 -12V -12V -12V -12V -12V
Voltage-Output3 - - - - -
Voltage-Output4 - - - - -
Current-Output(Max) 125mA, 125mA 125mA, 125mA 125mA, 125mA 125mA, 125mA 125mA, 125mA
Power(Watts) 3 W 3 W 3 W 3 W 3 W
Voltage-Isolation 5 kV 5 kV 5 kV 5 kV 5 kV
Features Adjustable Output Adjustable Output Adjustable Output Adjustable Output Adjustable Output
Efficiency 87% 87% 87% 87% 87%
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 1.25 L x 0.80 W x 0.40 H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm) 1.25 L x 0.80 W x 0.40 H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm) 1.25 L x 0.80 W x 0.40 H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm) 1.25 L x 0.80 W x 0.40 H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm) 1.25 L x 0.80 W x 0.40 H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)