Amphenol NovaSensor NPC-1210-100A-3-N
Numéro de pièce
NPC-1210-100A-3-N
Fabricant
Amphenol NovaSensor
Catégorie :
Drucksensoren, Wandler
Emballage
8-DIP Module
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.NPC-1210-100A-3-N.pdf
Description
SENSOR PRES 100PSIA 0-100MV DIP
Product details
1. How to order NPC-1210-100A-3-N on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the NPC-1210-100A-3-N price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NPC-1210-100A-3-N?
Package/Case 8-DIP Module 8-DIP Module 8-DIP Module 8-DIP Module 8-DIP Module
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series NPC-1210 NPC-1210 NPC-1210 NPC-1210 NPC-1210
ProductStatus Active Active Active Active Active
Applications Board Mount Board Mount Board Mount Board Mount Board Mount
PressureType Absolute Absolute Absolute Absolute Absolute
OutputType Wheatstone Bridge Wheatstone Bridge Wheatstone Bridge Wheatstone Bridge Wheatstone Bridge
Output 0 mV ~ 100 mV 0 mV ~ 100 mV 0 mV ~ 100 mV 0 mV ~ 100 mV 0 mV ~ 100 mV
Accuracy ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1%
Voltage-Supply - - - - -
PortSize Male - 0.13 (3.23mm) Tube Male - 0.13 (3.23mm) Tube Male - 0.13 (3.23mm) Tube Male - 0.13 (3.23mm) Tube Male - 0.13 (3.23mm) Tube
PortStyle Barbless Barbless Barbless Barbless Barbless
TerminationStyle PC Pin PC Pin PC Pin PC Pin PC Pin
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C