Vishay Sfernice P2TC0805D2001LNTA
Numéro de pièce
P2TC0805D2001LNTA
Fabricant
Vishay Sfernice
Catégorie :
Chip-Widerstände (Oberflächenmontage)
Emballage
0805 (2012 Metric)
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.P2TC0805D2001LNTA.pdf
Description
P2TC0805 2PPM/C 2K 0,01% N TA
Product details
1. How to order P2TC0805D2001LNTA on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the P2TC0805D2001LNTA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of P2TC0805D2001LNTA?
Fabricant Vishay Sfernice Vishay Sfernice Vishay Sfernice Vishay Sfernice Vishay Sfernice
Series P2TC P2TC P2TC P2TC P2TC
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 2 kOhms 2 kOhms 2 kOhms 2 kOhms 2 kOhms
Tolerance ±0.01% ±0.01% ±0.01% ±0.01% ±0.01%
Power(Watts) 0.2W, 1/5W 0.2W, 1/5W 0.2W, 1/5W 0.2W, 1/5W 0.2W, 1/5W
Composition Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film
Features Anti-Sulfur Anti-Sulfur Anti-Sulfur Anti-Sulfur Anti-Sulfur
TemperatureCoefficient ±2ppm/°C ±2ppm/°C ±2ppm/°C ±2ppm/°C ±2ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.075 L x 0.050 W (1.91mm x 1.27mm) 0.075 L x 0.050 W (1.91mm x 1.27mm) 0.075 L x 0.050 W (1.91mm x 1.27mm) 0.075 L x 0.050 W (1.91mm x 1.27mm) 0.075 L x 0.050 W (1.91mm x 1.27mm)
Height-Seated(Max) 0.025 (0.63mm) 0.025 (0.63mm) 0.025 (0.63mm) 0.025 (0.63mm) 0.025 (0.63mm)