P4SMAJ20A.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of P4SMAJ20A.
| Image |
| Package/Case | DO-214AC, SMA | DO-214AC, SMA | DO-214AC, SMA | DO-214AC, SMA | DO-214AC, SMA |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Zener | Zener | Zener | Zener | Zener |
| UnidirectionalChannels | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| BidirectionalChannels | - | - | - | - | - |
| Voltage-ReverseStandoff(Typ) | 20V | 20V | 20V | 20V | 20V |
| Voltage-Breakdown(Min) | 22.2V | 22.2V | 22.2V | 22.2V | 22.2V |
| Voltage-Clamping(Max)@Ipp | 32.4V | 32.4V | 32.4V | 32.4V | 32.4V |
| Current-PeakPulse(10/1000µs) | 12.3A | 12.3A | 12.3A | 12.3A | 12.3A |
| Power-PeakPulse | 400W | 400W | 400W | 400W | 400W |