PBX50K000A.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PBX50K000A.
| Image |
| Package/Case | Radial | Radial | Radial | Radial | Radial |
| Packaging | - | - | - | - | - |
| Series | PB | PB | PB | PB | PB |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 50 kOhms | 50 kOhms | 50 kOhms | 50 kOhms | 50 kOhms |
| Tolerance | ±0.05% | ±0.05% | ±0.05% | ±0.05% | ±0.05% |
| Power(Watts) | 10W | 10W | 10W | 10W | 10W |
| Composition | Metal Foil | Metal Foil | Metal Foil | Metal Foil | Metal Foil |
| TemperatureCoefficient | ±5ppm/°C | ±5ppm/°C | ±5ppm/°C | ±5ppm/°C | ±5ppm/°C |
| Features | - | - | - | - | - |
| CoatingHousingType | - | - | - | - | - |
| MountingFeature | Flanges | Flanges | Flanges | Flanges | Flanges |
| Size/Dimension | 1.575 L x 0.787 W (40.00mm x 20.00mm) | 1.575 L x 0.787 W (40.00mm x 20.00mm) | 1.575 L x 0.787 W (40.00mm x 20.00mm) | 1.575 L x 0.787 W (40.00mm x 20.00mm) | 1.575 L x 0.787 W (40.00mm x 20.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.205 (5.20mm) | 0.205 (5.20mm) | 0.205 (5.20mm) | 0.205 (5.20mm) | 0.205 (5.20mm) |