PE-0402CD101JTT.pdf
| Image |
| Series | 0402CD | 0402CD | 0402CD | 0402CD | 0402CD |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Material-Core | Ceramic | Ceramic | Ceramic | Ceramic | Ceramic |
| Inductance | 100 nH | 100 nH | 100 nH | 100 nH | 100 nH |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| CurrentRating(Amps) | 100 mA | 100 mA | 100 mA | 100 mA | 100 mA |
| Current-Saturation(Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 2.6Ohm Max | 2.6Ohm Max | 2.6Ohm Max | 2.6Ohm Max | 2.6Ohm Max |
| Q@Freq | 16 @ 250MHz | 16 @ 250MHz | 16 @ 250MHz | 16 @ 250MHz | 16 @ 250MHz |
| Frequency-SelfResonant | 1.62GHz | 1.62GHz | 1.62GHz | 1.62GHz | 1.62GHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 250 MHz | 250 MHz | 250 MHz | 250 MHz | 250 MHz |