PE-0603CD130GTT.pdf
| Image |
| Series | 0603CD | 0603CD | 0603CD | 0603CD | 0603CD |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Material-Core | Ceramic | Ceramic | Ceramic | Ceramic | Ceramic |
| Inductance | 13 nH | 13 nH | 13 nH | 13 nH | 13 nH |
| Tolerance | ±2% | ±2% | ±2% | ±2% | ±2% |
| CurrentRating(Amps) | 700 mA | 700 mA | 700 mA | 700 mA | 700 mA |
| Current-Saturation(Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 110mOhm Max | 110mOhm Max | 110mOhm Max | 110mOhm Max | 110mOhm Max |
| Q@Freq | 38 @ 250MHz | 38 @ 250MHz | 38 @ 250MHz | 38 @ 250MHz | 38 @ 250MHz |
| Frequency-SelfResonant | 3.6GHz | 3.6GHz | 3.6GHz | 3.6GHz | 3.6GHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 250 MHz | 250 MHz | 250 MHz | 250 MHz | 250 MHz |