PESE1-S5-S24-M-TR.pdf
| Image |
| Fabricant | CUI Inc. | CUI Inc. | CUI Inc. | CUI Inc. | CUI Inc. |
| Series | PESE1-M (1W) | PESE1-M (1W) | PESE1-M (1W) | PESE1-M (1W) | PESE1-M (1W) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 4.5V | 4.5V | 4.5V | 4.5V | 4.5V |
| Voltage-Input(Max) | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V |
| Voltage-Output1 | 24V | 24V | 24V | 24V | 24V |
| Voltage-Output2 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output3 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output4 | - | - | - | - | - |
| Current-Output(Max) | 42mA | 42mA | 42mA | 42mA | 42mA |
| Power(Watts) | 1 W | 1 W | 1 W | 1 W | 1 W |
| Voltage-Isolation | 3 kV | 3 kV | 3 kV | 3 kV | 3 kV |
| Features | SCP | SCP | SCP | SCP | SCP |
| Efficiency | 85% | 85% | 85% | 85% | 85% |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size/Dimension | 0.52 L x 0.33 W x 0.29 H (13.2mm x 8.5mm x 7.3mm) | 0.52 L x 0.33 W x 0.29 H (13.2mm x 8.5mm x 7.3mm) | 0.52 L x 0.33 W x 0.29 H (13.2mm x 8.5mm x 7.3mm) | 0.52 L x 0.33 W x 0.29 H (13.2mm x 8.5mm x 7.3mm) | 0.52 L x 0.33 W x 0.29 H (13.2mm x 8.5mm x 7.3mm) |