Nichicon PHC1404250KJ
Numéro de pièce
PHC1404250KJ
Fabricant
Nichicon
Catégorie :
Folienkondensatoren
Emballage
Axial
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.PHC1404250KJ.pdf
Description
FILM CAP CYLINDRICAL AXIAL
Product details
1. How to order PHC1404250KJ on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the PHC1404250KJ price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PHC1404250KJ?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PHC1404250KJ.
Fabricant Nichicon Nichicon Nichicon Nichicon Nichicon
Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series PHC PHC PHC PHC PHC
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 2.5 µF 2.5 µF 2.5 µF 2.5 µF 2.5 µF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
VoltageRating-AC 250V 250V 250V 250V 250V
VoltageRating-DC 400V 400V 400V 400V 400V
ESR(EquivalentSeriesResistance) 4.2 mOhms 4.2 mOhms 4.2 mOhms 4.2 mOhms 4.2 mOhms
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 0.669 Dia x 1.260 L (17.00mm x 32.00mm) 0.669 Dia x 1.260 L (17.00mm x 32.00mm) 0.669 Dia x 1.260 L (17.00mm x 32.00mm) 0.669 Dia x 1.260 L (17.00mm x 32.00mm) 0.669 Dia x 1.260 L (17.00mm x 32.00mm)