PLS-65F25AL01-04.pdf
| Image |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | PLS | PLS | PLS | PLS | PLS |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Technology | Magnetic | Magnetic | Magnetic | Magnetic | Magnetic |
| Type | Full Range | Full Range | Full Range | Full Range | Full Range |
| FrequencyRange | 100 Hz ~ 20 kHz | 100 Hz ~ 20 kHz | 100 Hz ~ 20 kHz | 100 Hz ~ 20 kHz | 100 Hz ~ 20 kHz |
| Frequency-SelfResonant | 112.07Hz | 112.07Hz | 112.07Hz | 112.07Hz | 112.07Hz |
| Impedance | 4.26 Ohms | 4.26 Ohms | 4.26 Ohms | 4.26 Ohms | 4.26 Ohms |
| Efficiency-dBA | 82.20 | 82.20 | 82.20 | 82.20 | 82.20 |
| Efficiency-Testing | 1W/1M | 1W/1M | 1W/1M | 1W/1M | 1W/1M |
| Power-Rated | 25 W | 25 W | 25 W | 25 W | 25 W |
| Power-Max | - | - | - | - | - |
| PortLocation | Top | Top | Top | Top | Top |
| Material-Cone | Aluminum (AI) | Aluminum (AI) | Aluminum (AI) | Aluminum (AI) | Aluminum (AI) |
| Material-Magnet | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| IngressProtection | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 2.717 L x 2.717 W (69.00mm x 69.00mm) | 2.717 L x 2.717 W (69.00mm x 69.00mm) | 2.717 L x 2.717 W (69.00mm x 69.00mm) | 2.717 L x 2.717 W (69.00mm x 69.00mm) | 2.717 L x 2.717 W (69.00mm x 69.00mm) |