PQM1-S24-S12-M-TR.pdf
| Image |
| Fabricant | CUI Inc. | CUI Inc. | CUI Inc. | CUI Inc. | CUI Inc. |
| Series | PQM1-M (1W) | PQM1-M (1W) | PQM1-M (1W) | PQM1-M (1W) | PQM1-M (1W) |
| Type | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 22.8V | 22.8V | 22.8V | 22.8V | 22.8V |
| Voltage-Input(Max) | 25.2V | 25.2V | 25.2V | 25.2V | 25.2V |
| Voltage-Output1 | 12V | 12V | 12V | 12V | 12V |
| Voltage-Output2 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output3 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output4 | - | - | - | - | - |
| Current-Output(Max) | 84mA | 84mA | 84mA | 84mA | 84mA |
| Power(Watts) | 1 W | 1 W | 1 W | 1 W | 1 W |
| Voltage-Isolation | 1.5 kV | 1.5 kV | 1.5 kV | 1.5 kV | 1.5 kV |
| Features | SCP | SCP | SCP | SCP | SCP |
| Efficiency | 73% | 73% | 73% | 73% | 73% |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size/Dimension | 0.60 L x 0.33 W x 0.29 H (15.2mm x 8.3mm x 7.3mm) | 0.60 L x 0.33 W x 0.29 H (15.2mm x 8.3mm x 7.3mm) | 0.60 L x 0.33 W x 0.29 H (15.2mm x 8.3mm x 7.3mm) | 0.60 L x 0.33 W x 0.29 H (15.2mm x 8.3mm x 7.3mm) | 0.60 L x 0.33 W x 0.29 H (15.2mm x 8.3mm x 7.3mm) |