PRQ100W-Q24-S5-H-D.pdf
| Image |
| Fabricant | CUI Inc. | CUI Inc. | CUI Inc. | CUI Inc. | CUI Inc. |
| Package/Case | Quarter Brick | Quarter Brick | Quarter Brick | Quarter Brick | Quarter Brick |
| Packaging | Tray | Tray | Tray | Tray | Tray |
| Series | PRQ100W-D (100W) | PRQ100W-D (100W) | PRQ100W-D (100W) | PRQ100W-D (100W) | PRQ100W-D (100W) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 9V | 9V | 9V | 9V | 9V |
| Voltage-Input(Max) | 36V | 36V | 36V | 36V | 36V |
| Voltage-Output1 | 5V | 5V | 5V | 5V | 5V |
| Voltage-Output2 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output3 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output4 | - | - | - | - | - |
| Current-Output(Max) | 20A | 20A | 20A | 20A | 20A |
| Power(Watts) | 100 W | 100 W | 100 W | 100 W | 100 W |
| Voltage-Isolation | 2.25 kV | 2.25 kV | 2.25 kV | 2.25 kV | 2.25 kV |
| Features | Heat Sink | Heat Sink | Heat Sink | Heat Sink | Heat Sink |
| Efficiency | 89% | 89% | 89% | 89% | 89% |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 2.43 L x 1.58 W x 1.09 H (61.8mm x 40.2mm x 27.7mm) | 2.43 L x 1.58 W x 1.09 H (61.8mm x 40.2mm x 27.7mm) | 2.43 L x 1.58 W x 1.09 H (61.8mm x 40.2mm x 27.7mm) | 2.43 L x 1.58 W x 1.09 H (61.8mm x 40.2mm x 27.7mm) | 2.43 L x 1.58 W x 1.09 H (61.8mm x 40.2mm x 27.7mm) |