PS45-20MA1BR1MEG.pdf
| Image |
| Packaging | Tray | Tray | Tray | Tray | Tray |
| Series | PSxx | PSxx | PSxx | PSxx | PSxx |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 1 MOhms | 1 MOhms | 1 MOhms | 1 MOhms | 1 MOhms |
| Power(Watts) | 0.125W, 1/8W | 0.125W, 1/8W | 0.125W, 1/8W | 0.125W, 1/8W | 0.125W, 1/8W |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| AdjustmentType | Top | Top | Top | Top | Top |
| FaderType | Dual | Dual | Dual | Dual | Dual |
| TravelRange | 45mm | 45mm | 45mm | 45mm | 45mm |
| Size/Dimension | Rectangular - 2.362 L x 0.354 W x 0.256 H (60.00mm x 9.00mm x 6.50mm) | Rectangular - 2.362 L x 0.354 W x 0.256 H (60.00mm x 9.00mm x 6.50mm) | Rectangular - 2.362 L x 0.354 W x 0.256 H (60.00mm x 9.00mm x 6.50mm) | Rectangular - 2.362 L x 0.354 W x 0.256 H (60.00mm x 9.00mm x 6.50mm) | Rectangular - 2.362 L x 0.354 W x 0.256 H (60.00mm x 9.00mm x 6.50mm) |