PSM01-082A-103B1.pdf
| Image |
| Fabricant | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. |
| Packaging | Tray | Tray | Tray | Tray | Tray |
| Series | Pro Audio PSM | Pro Audio PSM | Pro Audio PSM | Pro Audio PSM | Pro Audio PSM |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 10 kOhms | 10 kOhms | 10 kOhms | 10 kOhms | 10 kOhms |
| Power(Watts) | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| AdjustmentType | Top | Top | Top | Top | Top |
| FaderType | Standard | Standard | Standard | Standard | Standard |
| TravelRange | 100mm | 100mm | 100mm | 100mm | 100mm |
| Size/Dimension | Rectangular - 5.984 L x 0.512 W x 1.378 H (152.00mm x 13.00mm x 35.00mm) | Rectangular - 5.984 L x 0.512 W x 1.378 H (152.00mm x 13.00mm x 35.00mm) | Rectangular - 5.984 L x 0.512 W x 1.378 H (152.00mm x 13.00mm x 35.00mm) | Rectangular - 5.984 L x 0.512 W x 1.378 H (152.00mm x 13.00mm x 35.00mm) | Rectangular - 5.984 L x 0.512 W x 1.378 H (152.00mm x 13.00mm x 35.00mm) |