PTS635SH43LFS.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PTS635SH43LFS.
| Image |
| Fabricant | C&K | C&K | C&K | C&K | C&K |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | PTS635 | PTS635 | PTS635 | PTS635 | PTS635 |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Circuit | SPST-NO | SPST-NO | SPST-NO | SPST-NO | SPST-NO |
| SwitchFunction | Off-Mom | Off-Mom | Off-Mom | Off-Mom | Off-Mom |
| ContactRating@Voltage | 0.05A @ 12VDC | 0.05A @ 12VDC | 0.05A @ 12VDC | 0.05A @ 12VDC | 0.05A @ 12VDC |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| ActuatorHeightoffPCBVertical | 4.30mm | 4.30mm | 4.30mm | 4.30mm | 4.30mm |
| ActuatorLengthRightAngle | - | - | - | - | - |
| ActuatorOrientation | Top Actuated | Top Actuated | Top Actuated | Top Actuated | Top Actuated |
| TerminationStyle | PC Pin | PC Pin | PC Pin | PC Pin | PC Pin |
| Outline | 6.10mm x 3.70mm | 6.10mm x 3.70mm | 6.10mm x 3.70mm | 6.10mm x 3.70mm | 6.10mm x 3.70mm |