R0.5D12-0515-R.pdf
| Image |
| Fabricant | Recom Power | Recom Power | Recom Power | Recom Power | Recom Power |
| Series | ECONOLINE R0.5D (0.5W) | ECONOLINE R0.5D (0.5W) | ECONOLINE R0.5D (0.5W) | ECONOLINE R0.5D (0.5W) | ECONOLINE R0.5D (0.5W) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module |
| NumberofOutputs | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Voltage-Input(Min) | 4.5V | 4.5V | 4.5V | 4.5V | 4.5V |
| Voltage-Input(Max) | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V |
| Voltage-Output1 | 15V | 15V | 15V | 15V | 15V |
| Voltage-Output2 | -15V | -15V | -15V | -15V | -15V |
| Voltage-Output3 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output4 | - | - | - | - | - |
| Current-Output(Max) | 17mA, 17mA | 17mA, 17mA | 17mA, 17mA | 17mA, 17mA | 17mA, 17mA |
| Power(Watts) | 500 mW | 500 mW | 500 mW | 500 mW | 500 mW |
| Voltage-Isolation | 1 kV | 1 kV | 1 kV | 1 kV | 1 kV |
| Features | SCP | SCP | SCP | SCP | SCP |
| Efficiency | 79% | 79% | 79% | 79% | 79% |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size/Dimension | 0.60 L x 0.42 W x 0.28 H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm) | 0.60 L x 0.42 W x 0.28 H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm) | 0.60 L x 0.42 W x 0.28 H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm) | 0.60 L x 0.42 W x 0.28 H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm) | 0.60 L x 0.42 W x 0.28 H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm) |