Recom Power R0.5D12-1212-R
Numéro de pièce
R0.5D12-1212-R
Emballage
12-SMD Module, 10 Leads
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.R0.5D12-1212-R.pdf
Description
DC DC CONVERTER +/-12V 500MW
Product details
1. How to order R0.5D12-1212-R on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the R0.5D12-1212-R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of R0.5D12-1212-R?
Fabricant Recom Power Recom Power Recom Power Recom Power Recom Power
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series ECONOLINE R0.5D (0.5W) ECONOLINE R0.5D (0.5W) ECONOLINE R0.5D (0.5W) ECONOLINE R0.5D (0.5W) ECONOLINE R0.5D (0.5W)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module
NumberofOutputs 2 2 2 2 2
Voltage-Input(Min) 10.8V 10.8V 10.8V 10.8V 10.8V
Voltage-Input(Max) 13.2V 13.2V 13.2V 13.2V 13.2V
Voltage-Output1 12V 12V 12V 12V 12V
Voltage-Output2 -12V -12V -12V -12V -12V
Voltage-Output3 - - - - -
Voltage-Output4 - - - - -
Current-Output(Max) 21mA, 21mA 21mA, 21mA 21mA, 21mA 21mA, 21mA 21mA, 21mA
Power(Watts) 500 mW 500 mW 500 mW 500 mW 500 mW
Voltage-Isolation 1 kV 1 kV 1 kV 1 kV 1 kV
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Features SCP SCP SCP SCP SCP
OperatingTemperature -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C
Efficiency 75% 75% 75% 75% 75%
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.60 L x 0.42 W x 0.28 H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm) 0.60 L x 0.42 W x 0.28 H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm) 0.60 L x 0.42 W x 0.28 H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm) 0.60 L x 0.42 W x 0.28 H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm) 0.60 L x 0.42 W x 0.28 H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm)