Recom Power R1D10-3.33.3/P
Numéro de pièce
R1D10-3.33.3/P
Fabricant
Recom Power
Catégorie :
DC/DC-Wandler
Emballage
10-SMD Module
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.R1D10-3.33.3/P.pdf
Description
DC DC CONVERTER +/-3.3V 1W
Product details
1. How to order R1D10-3.33.3/P on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the R1D10-3.33.3/P price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of R1D10-3.33.3/P?
Fabricant Recom Power Recom Power Recom Power Recom Power Recom Power
Package/Case 10-SMD Module 10-SMD Module 10-SMD Module 10-SMD Module 10-SMD Module
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series ECONOLINE R1D (1W) ECONOLINE R1D (1W) ECONOLINE R1D (1W) ECONOLINE R1D (1W) ECONOLINE R1D (1W)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module
NumberofOutputs 2 2 2 2 2
Voltage-Input(Min) 3V 3V 3V 3V 3V
Voltage-Input(Max) 3.6V 3.6V 3.6V 3.6V 3.6V
Voltage-Output1 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V
Voltage-Output2 -3.3V -3.3V -3.3V -3.3V -3.3V
Voltage-Output3 - - - - -
Voltage-Output4 - - - - -
Current-Output(Max) 152mA, 152mA 152mA, 152mA 152mA, 152mA 152mA, 152mA 152mA, 152mA
Power(Watts) 1 W 1 W 1 W 1 W 1 W
Voltage-Isolation 1 kV 1 kV 1 kV 1 kV 1 kV
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Features SCP SCP SCP SCP SCP
OperatingTemperature -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C
Efficiency 75% 75% 75% 75% 75%
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.60 L x 0.42 W x 0.28 H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm) 0.60 L x 0.42 W x 0.28 H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm) 0.60 L x 0.42 W x 0.28 H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm) 0.60 L x 0.42 W x 0.28 H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm) 0.60 L x 0.42 W x 0.28 H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm)