Recom Power R1D12-1212
Numéro de pièce
R1D12-1212
Fabricant
Recom Power
Catégorie :
DC/DC-Wandler
Emballage
12-SMD Module, 10 Leads
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.R1D12-1212.pdf
Description
DC DC CONVERTER +/-12V 1W
Product details
1. How to order R1D12-1212 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the R1D12-1212 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of R1D12-1212?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of R1D12-1212.
7.How to contact us to get technical supports, such as R1D12-1212 pin diagram, R1D12-1212 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Fabricant Recom Power Recom Power Recom Power Recom Power Recom Power
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series ECONOLINE R1D (1W) ECONOLINE R1D (1W) ECONOLINE R1D (1W) ECONOLINE R1D (1W) ECONOLINE R1D (1W)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module
NumberofOutputs 2 2 2 2 2
Voltage-Input(Min) 10.8V 10.8V 10.8V 10.8V 10.8V
Voltage-Input(Max) 13.2V 13.2V 13.2V 13.2V 13.2V
Voltage-Output1 12V 12V 12V 12V 12V
Voltage-Output2 -12V -12V -12V -12V -12V
Voltage-Output3 - - - - -
Voltage-Output4 - - - - -
Current-Output(Max) 42mA, 42mA 42mA, 42mA 42mA, 42mA 42mA, 42mA 42mA, 42mA
Power(Watts) 1 W 1 W 1 W 1 W 1 W
Voltage-Isolation 1 kV 1 kV 1 kV 1 kV 1 kV
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Features SCP SCP SCP SCP SCP
OperatingTemperature -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C
Efficiency 80% 80% 80% 80% 80%
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.60 L x 0.42 W x 0.28 H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm) 0.60 L x 0.42 W x 0.28 H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm) 0.60 L x 0.42 W x 0.28 H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm) 0.60 L x 0.42 W x 0.28 H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm) 0.60 L x 0.42 W x 0.28 H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm)