Recom Power R1D-243.3/H-R
Numéro de pièce
R1D-243.3/H-R
Fabricant
Recom Power
Catégorie :
DC/DC-Wandler
Emballage
10-SMD Module, 6 Leads
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.R1D-243.3/H-R.pdf
Description
DC DC CONVERTER +/-3.3V 1W
Product details
1. How to order R1D-243.3/H-R on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the R1D-243.3/H-R price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of R1D-243.3/H-R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of R1D-243.3/H-R.
Fabricant Recom Power Recom Power Recom Power Recom Power Recom Power
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series ECONOLINE R1D (1W) ECONOLINE R1D (1W) ECONOLINE R1D (1W) ECONOLINE R1D (1W) ECONOLINE R1D (1W)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module
NumberofOutputs 2 2 2 2 2
Voltage-Input(Min) 21.6V 21.6V 21.6V 21.6V 21.6V
Voltage-Input(Max) 26.4V 26.4V 26.4V 26.4V 26.4V
Voltage-Output1 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V
Voltage-Output2 -3.3V -3.3V -3.3V -3.3V -3.3V
Voltage-Output3 - - - - -
Voltage-Output4 - - - - -
Current-Output(Max) 152mA, 152mA 152mA, 152mA 152mA, 152mA 152mA, 152mA 152mA, 152mA
Power(Watts) 1 W 1 W 1 W 1 W 1 W
Voltage-Isolation 3 kV 3 kV 3 kV 3 kV 3 kV
Features SCP SCP SCP SCP SCP
OperatingTemperature -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C
Efficiency 75% 75% 75% 75% 75%
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.60 L x 0.42 W x 0.28 H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm) 0.60 L x 0.42 W x 0.28 H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm) 0.60 L x 0.42 W x 0.28 H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm) 0.60 L x 0.42 W x 0.28 H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm) 0.60 L x 0.42 W x 0.28 H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm)