Recom Power RB-3.33.3D/HP
Numéro de pièce
RB-3.33.3D/HP
Fabricant
Recom Power
Catégorie :
DC/DC-Wandler
Emballage
7-SIP Module, 5 Leads
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.RB-3.33.3D/HP.pdf
Description
DC DC CONVERTER +/-3.3V 1W
Product details
1. How to order RB-3.33.3D/HP on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the RB-3.33.3D/HP price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RB-3.33.3D/HP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RB-3.33.3D/HP.
Fabricant Recom Power Recom Power Recom Power Recom Power Recom Power
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series ECONOLINE RB (1W) ECONOLINE RB (1W) ECONOLINE RB (1W) ECONOLINE RB (1W) ECONOLINE RB (1W)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module
NumberofOutputs 2 2 2 2 2
Voltage-Input(Min) 3V 3V 3V 3V 3V
Voltage-Input(Max) 3.6V 3.6V 3.6V 3.6V 3.6V
Voltage-Output1 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V
Voltage-Output2 -3.3V -3.3V -3.3V -3.3V -3.3V
Voltage-Output3 - - - - -
Voltage-Output4 - - - - -
Current-Output(Max) 152mA, 152mA 152mA, 152mA 152mA, 152mA 152mA, 152mA 152mA, 152mA
Power(Watts) 1 W 1 W 1 W 1 W 1 W
Voltage-Isolation 2 kV 2 kV 2 kV 2 kV 2 kV
Features SCP SCP SCP SCP SCP
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Efficiency 70% 70% 70% 70% 70%
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 0.77 L x 0.24 W x 0.40 H (19.7mm x 6.0mm x 10.2mm) 0.77 L x 0.24 W x 0.40 H (19.7mm x 6.0mm x 10.2mm) 0.77 L x 0.24 W x 0.40 H (19.7mm x 6.0mm x 10.2mm) 0.77 L x 0.24 W x 0.40 H (19.7mm x 6.0mm x 10.2mm) 0.77 L x 0.24 W x 0.40 H (19.7mm x 6.0mm x 10.2mm)