TE Connectivity Raychem Cable Protection RNF-3000-1.5/0.5-7-SP
Numéro de pièce
RNF-3000-1.5/0.5-7-SP
Fabricant
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Catégorie :
Schrumpfschläuche
Emballage
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.RNF-3000-1.5/0.5-7-SP.pdf
Description
HEATSHRINK 0.059 X 1968.5' VIO
Product details
1. How to order RNF-3000-1.5/0.5-7-SP on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the RNF-3000-1.5/0.5-7-SP price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF-3000-1.5/0.5-7-SP?
Packaging Spool Spool Spool Spool Spool
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Tubing, Flexible Tubing, Flexible Tubing, Flexible Tubing, Flexible Tubing, Flexible
ShrinkageRatio 3 to 1 3 to 1 3 to 1 3 to 1 3 to 1
Length 1968.5' (600.0m) 1968.5' (600.0m) 1968.5' (600.0m) 1968.5' (600.0m) 1968.5' (600.0m)
InnerDiameter-Supplied 0.059 (1.50mm) 0.059 (1.50mm) 0.059 (1.50mm) 0.059 (1.50mm) 0.059 (1.50mm)
InnerDiameter-Recovered 0.018 (0.45mm) 0.018 (0.45mm) 0.018 (0.45mm) 0.018 (0.45mm) 0.018 (0.45mm)
RecoveredWallThickness 0.018 (0.46mm) 0.018 (0.46mm) 0.018 (0.46mm) 0.018 (0.46mm) 0.018 (0.46mm)
Material Polyolefin (PO) Polyolefin (PO) Polyolefin (PO) Polyolefin (PO) Polyolefin (PO)
Features Flame Retardant Flame Retardant Flame Retardant Flame Retardant Flame Retardant
Color Violet Violet Violet Violet Violet
OperatingTemperature -55°C ~ 135°C -55°C ~ 135°C -55°C ~ 135°C -55°C ~ 135°C -55°C ~ 135°C
ShrinkTemperature 80°C 80°C 80°C 80°C 80°C