S0603-56NH3.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of S0603-56NH3.
| Image |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | S0603 | S0603 | S0603 | S0603 | S0603 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Material-Core | Alumina | Alumina | Alumina | Alumina | Alumina |
| Inductance | 56 nH | 56 nH | 56 nH | 56 nH | 56 nH |
| Tolerance | ±3% | ±3% | ±3% | ±3% | ±3% |
| CurrentRating(Amps) | 600 mA | 600 mA | 600 mA | 600 mA | 600 mA |
| Current-Saturation(Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 340mOhm Max | 340mOhm Max | 340mOhm Max | 340mOhm Max | 340mOhm Max |
| Q@Freq | 35 @ 200MHz | 35 @ 200MHz | 35 @ 200MHz | 35 @ 200MHz | 35 @ 200MHz |
| Frequency-SelfResonant | 1.9GHz | 1.9GHz | 1.9GHz | 1.9GHz | 1.9GHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 200 MHz | 200 MHz | 200 MHz | 200 MHz | 200 MHz |