S0603-5N6J1B.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of S0603-5N6J1B.
| Image |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | S0603 | S0603 | S0603 | S0603 | S0603 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Material-Core | Alumina | Alumina | Alumina | Alumina | Alumina |
| Inductance | 5.6 nH | 5.6 nH | 5.6 nH | 5.6 nH | 5.6 nH |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| CurrentRating(Amps) | 700 mA | 700 mA | 700 mA | 700 mA | 700 mA |
| Current-Saturation(Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 190mOhm Max | 190mOhm Max | 190mOhm Max | 190mOhm Max | 190mOhm Max |
| Q@Freq | 18 @ 250MHz | 18 @ 250MHz | 18 @ 250MHz | 18 @ 250MHz | 18 @ 250MHz |
| Frequency-SelfResonant | 5.8GHz | 5.8GHz | 5.8GHz | 5.8GHz | 5.8GHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 250 MHz | 250 MHz | 250 MHz | 250 MHz | 250 MHz |