Bourns Inc. SDR0302-8R2ML
Numéro de pièce
SDR0302-8R2ML
Fabricant
Bourns Inc.
Catégorie :
Festinduktivitäten
Emballage
Nonstandard
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.SDR0302-8R2ML.pdf
Description
FIXED IND 8.2UH 900MA 200MOHM SM
Product details
1. How to order SDR0302-8R2ML on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the SDR0302-8R2ML price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SDR0302-8R2ML?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SDR0302-8R2ML.
Fabricant Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc.
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Series SDR0302 SDR0302 SDR0302 SDR0302 SDR0302
ProductStatus Active Active Active Active Active
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 8.2 µH 8.2 µH 8.2 µH 8.2 µH 8.2 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 900 mA 900 mA 900 mA 900 mA 900 mA
Current-Saturation(Isat) 1.05A 1.05A 1.05A 1.05A 1.05A
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 200mOhm Max 200mOhm Max 200mOhm Max 200mOhm Max 200mOhm Max
Q@Freq 16 @ 7.96MHz 16 @ 7.96MHz 16 @ 7.96MHz 16 @ 7.96MHz 16 @ 7.96MHz
Frequency-SelfResonant 35MHz 35MHz 35MHz 35MHz 35MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz