Bourns Inc. SDR0503-680KL
Numéro de pièce
SDR0503-680KL
Fabricant
Bourns Inc.
Catégorie :
Festinduktivitäten
Emballage
Nonstandard
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.SDR0503-680KL.pdf
Description
FIXED IND 68UH 450MA 760MOHM SMD
Product details
1. How to order SDR0503-680KL on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the SDR0503-680KL price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SDR0503-680KL?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SDR0503-680KL.
Fabricant Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc.
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Series SDR0503 SDR0503 SDR0503 SDR0503 SDR0503
ProductStatus Active Active Active Active Active
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 68 µH 68 µH 68 µH 68 µH 68 µH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
CurrentRating(Amps) 450 mA 450 mA 450 mA 450 mA 450 mA
Current-Saturation(Isat) 600mA 600mA 600mA 600mA 600mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 760mOhm Max 760mOhm Max 760mOhm Max 760mOhm Max 760mOhm Max
Q@Freq 20 @ 2.52MHz 20 @ 2.52MHz 20 @ 2.52MHz 20 @ 2.52MHz 20 @ 2.52MHz
Frequency-SelfResonant 12MHz 12MHz 12MHz 12MHz 12MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz