SDR0805-122KL.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SDR0805-122KL.
| Series | SDR0805 | SDR0805 | SDR0805 | SDR0805 | SDR0805 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Material-Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 1.2 mH | 1.2 mH | 1.2 mH | 1.2 mH | 1.2 mH |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| CurrentRating(Amps) | 170 mA | 170 mA | 170 mA | 170 mA | 170 mA |
| Current-Saturation(Isat) | 280mA | 280mA | 280mA | 280mA | 280mA |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 6.8Ohm Max | 6.8Ohm Max | 6.8Ohm Max | 6.8Ohm Max | 6.8Ohm Max |
| Q@Freq | 28 @ 252kHz | 28 @ 252kHz | 28 @ 252kHz | 28 @ 252kHz | 28 @ 252kHz |
| Frequency-SelfResonant | 2MHz | 2MHz | 2MHz | 2MHz | 2MHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz |