SDR0805-3R9ML.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SDR0805-3R9ML.
| Image |
| Fabricant | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. |
| Package/Case | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard |
| Series | SDR0805 | SDR0805 | SDR0805 | SDR0805 | SDR0805 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Material-Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 3.9 µH | 3.9 µH | 3.9 µH | 3.9 µH | 3.9 µH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| CurrentRating(Amps) | 4.4 A | 4.4 A | 4.4 A | 4.4 A | 4.4 A |
| Current-Saturation(Isat) | 5.7A | 5.7A | 5.7A | 5.7A | 5.7A |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 20mOhm Max | 20mOhm Max | 20mOhm Max | 20mOhm Max | 20mOhm Max |
| Q@Freq | 32 @ 7.96MHz | 32 @ 7.96MHz | 32 @ 7.96MHz | 32 @ 7.96MHz | 32 @ 7.96MHz |
| Frequency-SelfResonant | 45MHz | 45MHz | 45MHz | 45MHz | 45MHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz |