SDR0805-6R8ML.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SDR0805-6R8ML.
| Image |
| Fabricant | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. |
| Package/Case | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard |
| Series | SDR0805 | SDR0805 | SDR0805 | SDR0805 | SDR0805 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Material-Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 6.8 µH | 6.8 µH | 6.8 µH | 6.8 µH | 6.8 µH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| CurrentRating(Amps) | 3.2 A | 3.2 A | 3.2 A | 3.2 A | 3.2 A |
| Current-Saturation(Isat) | 4.1A | 4.1A | 4.1A | 4.1A | 4.1A |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 40mOhm Max | 40mOhm Max | 40mOhm Max | 40mOhm Max | 40mOhm Max |
| Q@Freq | 30 @ 7.96MHz | 30 @ 7.96MHz | 30 @ 7.96MHz | 30 @ 7.96MHz | 30 @ 7.96MHz |
| Frequency-SelfResonant | 33MHz | 33MHz | 33MHz | 33MHz | 33MHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz |