Rohm Semiconductor SFR18EZPJ152
Numéro de pièce
SFR18EZPJ152
Fabricant
Rohm Semiconductor
Catégorie :
Chip-Widerstände (Oberflächenmontage)
Emballage
1206 (3216 Metric)
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.SFR18EZPJ152.pdf
Description
SULFUR TOLERANT CHIP RESISTORS :
Product details
1. How to order SFR18EZPJ152 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the SFR18EZPJ152 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SFR18EZPJ152?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SFR18EZPJ152.
Series SFR SFR SFR SFR SFR
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 1.5 kOhms 1.5 kOhms 1.5 kOhms 1.5 kOhms 1.5 kOhms
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Power(Watts) 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W
Composition Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film
TemperatureCoefficient ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
Size/Dimension 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max) 0.026 (0.65mm) 0.026 (0.65mm) 0.026 (0.65mm) 0.026 (0.65mm) 0.026 (0.65mm)