SFT44T80-10J475E-00DU.pdf
| Image |
| Package/Case | Radial, Can | Radial, Can | Radial, Can | Radial, Can | Radial, Can |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 10µF, 80µF | 10µF, 80µF | 10µF, 80µF | 10µF, 80µF | 10µF, 80µF |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Voltage-Rated | 440 V | 440 V | 440 V | 440 V | 440 V |
| NumberofCapacitors | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| CircuitType | Bussed | Bussed | Bussed | Bussed | Bussed |
| TemperatureCoefficient | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 2.620 Dia (66.55mm) | 2.620 Dia (66.55mm) | 2.620 Dia (66.55mm) | 2.620 Dia (66.55mm) | 2.620 Dia (66.55mm) |