SMAJ16CA-AT/TR13.pdf
| Image |
| Fabricant | YAGEO | YAGEO | YAGEO | YAGEO | YAGEO |
| Package/Case | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Zener | Zener | Zener | Zener | Zener |
| UnidirectionalChannels | - | - | - | - | - |
| BidirectionalChannels | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-ReverseStandoff(Typ) | 16V | 16V | 16V | 16V | 16V |
| Voltage-Breakdown(Min) | 17.8V | 17.8V | 17.8V | 17.8V | 17.8V |
| Voltage-Clamping(Max)@Ipp | 26V | 26V | 26V | 26V | 26V |
| Current-PeakPulse(10/1000µs) | 15.4A | 15.4A | 15.4A | 15.4A | 15.4A |
| Power-PeakPulse | 400W | 400W | 400W | 400W | 400W |