Taiwan Semiconductor Corporation SMB10J20A
Numéro de pièce
SMB10J20A
Fabricant
Taiwan Semiconductor Corporation
Catégorie :
TVS - Dioden
Emballage
DO-214AA, SMB
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.SMB10J20A.pdf
Description
TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214AA
Product details
1. How to order SMB10J20A on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the SMB10J20A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMB10J20A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMB10J20A.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMB10J20A pin diagram, SMB10J20A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series SMB10J SMB10J SMB10J SMB10J SMB10J
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 20V 20V 20V 20V 20V
Voltage-Breakdown(Min) 22.2V 22.2V 22.2V 22.2V 22.2V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 32.4V 32.4V 32.4V 32.4V 32.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 30.9A 30.9A 30.9A 30.9A 30.9A
Power-PeakPulse 1000W (1kW) 1000W (1kW) 1000W (1kW) 1000W (1kW) 1000W (1kW)