Taiwan Semiconductor Corporation SMBJ18CAH
Numéro de pièce
SMBJ18CAH
Fabricant
Taiwan Semiconductor Corporation
Fiche technique
SMBJ18CAH.pdf
Description
TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO214AA
Product details
1. How to order SMBJ18CAH on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the SMBJ18CAH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ18CAH?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ18CAH.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMBJ18CAH pin diagram, SMBJ18CAH datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 18V 18V 18V 18V 18V
Voltage-Breakdown(Min) 20V 20V 20V 20V 20V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 29.2V 29.2V 29.2V 29.2V 29.2V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 21.5A 21.5A 21.5A 21.5A 21.5A
Power-PeakPulse 600W 600W 600W 600W 600W