Comchip Technology SMBJ51A-HF
Numéro de pièce
SMBJ51A-HF
Fabricant
Comchip Technology
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.SMBJ51A-HF.pdf
Description
TVS DIODE 51VWM 82.4VC DO214AA
Product details
1. How to order SMBJ51A-HF on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the SMBJ51A-HF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ51A-HF?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ51A-HF.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMBJ51A-HF pin diagram, SMBJ51A-HF datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 51V 51V 51V 51V 51V
Voltage-Breakdown(Min) 56.7V 56.7V 56.7V 56.7V 56.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 82.4V 82.4V 82.4V 82.4V 82.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 7.3A 7.3A 7.3A 7.3A 7.3A
Power-PeakPulse 600W 600W 600W 600W 600W