Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components SMM02040E8872BB300
Numéro de pièce
SMM02040E8872BB300
Fabricant
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Catégorie :
Chip-Widerstände (Oberflächenmontage)
Emballage
MELF, 0204
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.SMM02040E8872BB300.pdf
Description
RES 88.7KOHM 0.1% 1/4W MELF 0204
Product details
1. How to order SMM02040E8872BB300 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the SMM02040E8872BB300 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMM02040E8872BB300?
Package/Case MELF, 0204 MELF, 0204 MELF, 0204 MELF, 0204 MELF, 0204
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series SMM0204 SMM0204 SMM0204 SMM0204 SMM0204
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 88.7 kOhms 88.7 kOhms 88.7 kOhms 88.7 kOhms 88.7 kOhms
Tolerance ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1%
Power(Watts) 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film
TemperatureCoefficient ±15ppm/°C ±15ppm/°C ±15ppm/°C ±15ppm/°C ±15ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
Size/Dimension 0.055 Dia x 0.142 L (1.40mm x 3.60mm) 0.055 Dia x 0.142 L (1.40mm x 3.60mm) 0.055 Dia x 0.142 L (1.40mm x 3.60mm) 0.055 Dia x 0.142 L (1.40mm x 3.60mm) 0.055 Dia x 0.142 L (1.40mm x 3.60mm)