Taiwan Semiconductor Corporation SRF16100
Numéro de pièce
SRF16100
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.SRF16100.pdf
Description
DIODE ARRAY SCHOTT 100V ITO220AB
Product details
1. How to order SRF16100 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the SRF16100 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SRF16100?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SRF16100.
7.How to contact us to get technical supports, such as SRF16100 pin diagram, SRF16100 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series - - - - -
DiodeType Schottky Schottky Schottky Schottky Schottky
Voltage-DCReverse(Vr)(Max) 100 V 100 V 100 V 100 V 100 V
Current-AverageRectified(Io)(perDiode) 16A 16A 16A 16A 16A
Voltage-Forward(Vf)(Max)@If 550 mV @ 8 A 550 mV @ 8 A 550 mV @ 8 A 550 mV @ 8 A 550 mV @ 8 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
ReverseRecoveryTime(trr) - - - - -
Current-ReverseLeakage@Vr 100 µA @ 100 V 100 µA @ 100 V 100 µA @ 100 V 100 µA @ 100 V 100 µA @ 100 V
OperatingTemperature-Junction -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C