Taiwan Semiconductor Corporation SRF20100
Numéro de pièce
SRF20100
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.SRF20100.pdf
Description
DIODE ARRAY SCHOTT 100V ITO220AB
Product details
1. How to order SRF20100 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the SRF20100 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SRF20100?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SRF20100.
7.How to contact us to get technical supports, such as SRF20100 pin diagram, SRF20100 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series - - - - -
DiodeType Schottky Schottky Schottky Schottky Schottky
Voltage-DCReverse(Vr)(Max) 100 V 100 V 100 V 100 V 100 V
Current-AverageRectified(Io)(perDiode) 20A 20A 20A 20A 20A
Voltage-Forward(Vf)(Max)@If 920 mV @ 10 A 920 mV @ 10 A 920 mV @ 10 A 920 mV @ 10 A 920 mV @ 10 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
ReverseRecoveryTime(trr) - - - - -
Current-ReverseLeakage@Vr 100 µA @ 100 V 100 µA @ 100 V 100 µA @ 100 V 100 µA @ 100 V 100 µA @ 100 V
OperatingTemperature-Junction -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C