Taiwan Semiconductor Corporation SRF20100HC0G
Numéro de pièce
SRF20100HC0G
Fabricant
Taiwan Semiconductor Corporation
Catégorie :
Dioden – Gleichrichter – Arrays
Emballage
TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.SRF20100HC0G.pdf
Description
DIODE ARRAY SCHOTT 100V ITO220AB
Product details
1. How to order SRF20100HC0G on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the SRF20100HC0G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SRF20100HC0G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SRF20100HC0G.
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
ProductStatus Active Active Active Active Active
DiodeType Schottky Schottky Schottky Schottky Schottky
Voltage-DCReverse(Vr)(Max) 100 V 100 V 100 V 100 V 100 V
Current-AverageRectified(Io)(perDiode) 20A 20A 20A 20A 20A
Voltage-Forward(Vf)(Max)@If 920 mV @ 10 A 920 mV @ 10 A 920 mV @ 10 A 920 mV @ 10 A 920 mV @ 10 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
ReverseRecoveryTime(trr) - - - - -
Current-ReverseLeakage@Vr 100 µA @ 100 V 100 µA @ 100 V 100 µA @ 100 V 100 µA @ 100 V 100 µA @ 100 V
OperatingTemperature-Junction -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C