Taiwan Semiconductor Corporation SRF20150
Numéro de pièce
SRF20150
Fabricant
Taiwan Semiconductor Corporation
Catégorie :
Dioden – Gleichrichter – Arrays
Emballage
TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.SRF20150.pdf
Description
DIODE ARRAY SCHOTT 150V ITO220AB
Product details
1. How to order SRF20150 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the SRF20150 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SRF20150?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SRF20150.
7.How to contact us to get technical supports, such as SRF20150 pin diagram, SRF20150 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series - - - - -
DiodeType Schottky Schottky Schottky Schottky Schottky
Voltage-DCReverse(Vr)(Max) 150 V 150 V 150 V 150 V 150 V
Current-AverageRectified(Io)(perDiode) 20A 20A 20A 20A 20A
Voltage-Forward(Vf)(Max)@If 1.02 V @ 10 A 1.02 V @ 10 A 1.02 V @ 10 A 1.02 V @ 10 A 1.02 V @ 10 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
ReverseRecoveryTime(trr) - - - - -
Current-ReverseLeakage@Vr 100 µA @ 150 V 100 µA @ 150 V 100 µA @ 150 V 100 µA @ 150 V 100 µA @ 150 V
OperatingTemperature-Junction -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C