Bourns Inc. SRN4026-470M
Numéro de pièce
SRN4026-470M
Fabricant
Bourns Inc.
Catégorie :
Festinduktivitäten
Emballage
Nonstandard
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.SRN4026-470M.pdf
Description
FIXED IND 47UH 400MA 594MOHM SMD
Product details
1. How to order SRN4026-470M on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the SRN4026-470M price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SRN4026-470M?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SRN4026-470M.
Fabricant Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc.
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Series SRN4026 SRN4026 SRN4026 SRN4026 SRN4026
ProductStatus Active Active Active Active Active
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 47 µH 47 µH 47 µH 47 µH 47 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 400 mA 400 mA 400 mA 400 mA 400 mA
Current-Saturation(Isat) 400mA 400mA 400mA 400mA 400mA
Shielding Semi-Shielded Semi-Shielded Semi-Shielded Semi-Shielded Semi-Shielded
DCResistance(DCR) 594mOhm Max 594mOhm Max 594mOhm Max 594mOhm Max 594mOhm Max
Q@Freq 19 @ 2.52MHz 19 @ 2.52MHz 19 @ 2.52MHz 19 @ 2.52MHz 19 @ 2.52MHz
Frequency-SelfResonant 10MHz 10MHz 10MHz 10MHz 10MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz