Ampco Safety Tools SS-3/8D14MM
Numéro de pièce
SS-3/8D14MM
Fabricant
Ampco Safety Tools
Catégorie :
Steckschlüssel, Steckschlüsselgriffe
Emballage
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.SS-3/8D14MM.pdf
Description
SOCKET STD 3/8D 14MM
Product details
1. How to order SS-3/8D14MM on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the SS-3/8D14MM price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SS-3/8D14MM?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SS-3/8D14MM.
Packaging Box Box Box Box Box
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
ToolType Socket, Impact Socket, Impact Socket, Impact Socket, Impact Socket, Impact
TipType 6 Point Socket 6 Point Socket 6 Point Socket 6 Point Socket 6 Point Socket
Size 14mm 14mm 14mm 14mm 14mm
DriveSize 3/8 3/8 3/8 3/8 3/8
Length 1.06 (27.0mm) 1.06 (27.0mm) 1.06 (27.0mm) 1.06 (27.0mm) 1.06 (27.0mm)