STGW25S120DF3.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of STGW25S120DF3.
| Image |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Voltage-CollectorEmitterBreakdown(Max) | 1200 V | 1200 V | 1200 V | 1200 V | 1200 V |
| Current-Collector(Ic)(Max) | 50 A | 50 A | 50 A | 50 A | 50 A |
| Current-CollectorPulsed(Icm) | 100 A | 100 A | 100 A | 100 A | 100 A |
| Vce(on)(Max)@VgeIc | 2.1V @ 15V, 25A | 2.1V @ 15V, 25A | 2.1V @ 15V, 25A | 2.1V @ 15V, 25A | 2.1V @ 15V, 25A |
| Power-Max | 375 W | 375 W | 375 W | 375 W | 375 W |
| InputType | Standard | Standard | Standard | Standard | Standard |
| GateCharge | 80 nC | 80 nC | 80 nC | 80 nC | 80 nC |
| Td(on/off)@25°C | 31ns/147ns | 31ns/147ns | 31ns/147ns | 31ns/147ns | 31ns/147ns |
| TestCondition | 600V, 25A, 15Ohm, 15V | 600V, 25A, 15Ohm, 15V | 600V, 25A, 15Ohm, 15V | 600V, 25A, 15Ohm, 15V | 600V, 25A, 15Ohm, 15V |