T2550-12G-TR.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of T2550-12G-TR.
| Image |
| Series | Snubberless™ | Snubberless™ | Snubberless™ | Snubberless™ | Snubberless™ |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Voltage-OffState | 1.2 kV | 1.2 kV | 1.2 kV | 1.2 kV | 1.2 kV |
| Current-OnState(It(RMS))(Max) | 25 A | 25 A | 25 A | 25 A | 25 A |
| Voltage-GateTrigger(Vgt)(Max) | 1.3 V | 1.3 V | 1.3 V | 1.3 V | 1.3 V |
| Current-NonRepSurge5060Hz(Itsm) | 240A, 252A | 240A, 252A | 240A, 252A | 240A, 252A | 240A, 252A |
| Current-GateTrigger(Igt)(Max) | 50 mA | 50 mA | 50 mA | 50 mA | 50 mA |
| Current-Hold(Ih)(Max) | 60 mA | 60 mA | 60 mA | 60 mA | 60 mA |