T598D156M035AHS065.pdf
| Image |
| Fabricant | KEMET | KEMET | KEMET | KEMET | KEMET |
| Series | KO-CAP® T598 | KO-CAP® T598 | KO-CAP® T598 | KO-CAP® T598 | KO-CAP® T598 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 15 µF | 15 µF | 15 µF | 15 µF | 15 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 35 V | 35 V | 35 V | 35 V | 35 V |
| Type | Molded | Molded | Molded | Molded | Molded |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 65mOhm @ 100kHz | 65mOhm @ 100kHz | 65mOhm @ 100kHz | 65mOhm @ 100kHz | 65mOhm @ 100kHz |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size/Dimension | 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) | 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) | 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) | 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) | 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.122 (3.10mm) | 0.122 (3.10mm) | 0.122 (3.10mm) | 0.122 (3.10mm) | 0.122 (3.10mm) |