TCH9337M010W0040U.pdf
| Image |
| Fabricant | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX |
| Package/Case | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | TCH | TCH | TCH | TCH | TCH |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 330 µF | 330 µF | 330 µF | 330 µF | 330 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 10 V | 10 V | 10 V | 10 V | 10 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 40mOhm @ 100kHz | 40mOhm @ 100kHz | 40mOhm @ 100kHz | 40mOhm @ 100kHz | 40mOhm @ 100kHz |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size/Dimension | 0.492 L x 0.433 W (12.50mm x 11.00mm) | 0.492 L x 0.433 W (12.50mm x 11.00mm) | 0.492 L x 0.433 W (12.50mm x 11.00mm) | 0.492 L x 0.433 W (12.50mm x 11.00mm) | 0.492 L x 0.433 W (12.50mm x 11.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.234 (5.95mm) | 0.234 (5.95mm) | 0.234 (5.95mm) | 0.234 (5.95mm) | 0.234 (5.95mm) |